نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیانیه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی درباره دروغ پراکنی و حاشیه سازی های اخیر

بیانیه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی درباره دروغ پراکنی و حاشیه سازی های اخیر


به نام خدا

آیا امروز نیاز کشور به کاهش و قطع وابستگی هاست؟

یا

اینهمه دروغ و تهمت در ماه مبارک رمضان ؟!

 استاد شهید مرتضی مطهری درکتاب حماسه حسینی بیان می دارند حضرت ابی عبداله ع در هنگام خروج از مدینه می فرمایند:" انما خرجت لطلب الاصلاح فی امه جدی، ارید ان امر بالمعروف و انهی عنی المنکر و اسیر بسیره جدی و ابی علی ابن ابیطالب" استاد شهید این طور تفسیر می نمایند که امام حسین (ع) در این راه مقدس، به خطوط قرمز اخلاق و معنویت پایبندند و به هر کاری دست نمی زنند تا به هدف برسند، خود و خاندان مکرم خویش را در راه این هدف عالی، فدا نمودند. امیر مومنان علی (ع) در زمان حکومت اجازه نمی دادند که به فردی ظلم شود و بهتان و بی عدالتی شکل گیرد و می فرمودند که آیا از علی می خواهید برای رسیدن به هدف خود به کسی ستم نماید؟ (کافی جلد 3 صفحه 37).

پس سیره پیامبر مکرم اسلام و ائمه طاهرین برای رسیدن به هدف، هیچ دروغ و بهتان را تجویز نمی کند.

جایگاه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در انقلاب اسلامی نقشی پررنگ است. چندی پیش، جناب آقای دکتر عسگری نقش این دانشکده را در انقلاب اسلامی از دیدگاه اسناد ساواک بررسی نمودند و نتایج شگرفی بیان نمودند که حاکی از پیشتازی این مرکز کهن دانشگاهی در زمینه های علمی و فرهنگی بوده است. پس از انقلاب نیز اینجا کانون حرکت های انقلابی و آزادیخواه بوده است. مدتها نماز جمعه کرج در محوطه دانشکده برگزار می شد و پایگاه های بسیج مردمی در آن مستقر و فعال بوده اند. خدمات علمی این مجموعه نیز بر کسی پوشیده نیست.

چند ماه قبل بر اساس مصوبه شورای فرهنگی پردیس، در جلوی محوطه درب غربی در بلوار امامزاده حسن ع، پرچم رژیم منحوس آمریکا و رژیم خونخوار صهیونیستی بر روی زمین، به معنای اعتراض به سیاست های خبیث این دو رژیم جلاد کشیده شد. در جمعه گذشته (روز قدس 1400)، همکاران فرهنگی پردیس، رنگ آمیزی این پرچم ها را تجدید نمودند تا شعار ضد استکباری، همچنان پررنگ از این مجموعه دانشگاهی به گوش شهروندان هم برسد و نماد سیاستهای ددمنشانه هر دو رژیم، در زیر پای عابران لگد کوب شود. روز قدس از نیمه شب می گذرد حدود ساعت یکِ نیمه شب، دو نفر از دانشجویان پردیس با همراهی چند نفری که دانشجو نبوده اند به درب غربی دانشکده مراجعه می کنند و از انتظامات می خواهند که درب ماشین رو را باز کنند تا درست در محل ورودی، و به فاصله دو متر از همین پرچم ها که روی زمین کشیده شده باز هم پرچم آمریکا و اسراییل را روی زمین نصب نمایند!!. نگهبان یاداوری می کند که دو متر آنطرف تر، درست روبروی همین درب، همین پرچمها روی زمین نصب شده است، شما می خواهید مجددا اقدام کنید؟! چرا این موقع شب مراجعه کرده اید؟ ولی این افراد با اصرار و درگیری لفظی با همکاران انتظامات شروع می کنند به نقاشی روی زمین. همکاران انتظامات که تلاش می کنند درگیری بوجود نیاید اتومبیل اداره را در محل درب ورودی پارک می کنند تا شاید غایله ختم شود، و اقدام دیگری نمی کنند تا بلکه در آن نیمه شب، آرامش حاکم شود ولی این افراد به شیوه های نامتعارف به کار خود ادامه می دهند. سپس از اقدامات و فعالیت خود در تاریکی شب فیلم گرفتند و در صفحات مجازی و اینستاگرام همراه با دروغ و تهمت های بسیار ناروا به رییس پردیس، مدیر حراست و برخی دیگر همکاران، از این عمل به عنوان فعالیت ضد استکباری یاد کردند و با پخش سرودهای حماسی تلاش کردند تا احساسات پاک مخاطبان را تحریک کنند. فریاد و تبلیغات ناروا به پا کردند که "مسئولین پردیس غرب گرا هستند به آمریکا و اسراییل خدمت می کنند و از این قبیل تهمت ها و دروغ های محض، آنهم در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان !"

         حال چند سوال مهم مطرح است :

  1. اگر فعالیت نصب مجدد پرچم در یک مکان، یک اقدام ضد استکباری ست و به مناسبت روز قدس است، و بهانه جویی و تخریب مدیران دانشگاه نیست، چرا در پایان روز قدس آنهم در نیمه شب؟
  2. آیا امروز اولویت و نیاز اصلی کشور به تلاش علمی برای کاهش و قطع وابستگی هاست؟ یا اینکه: با وجود قرارداشتن دو پرچم آمریکا و اسراییل غاصب بر روی زمین در جلوی درب دانشگاه، باز هم در همان محل، به فاصله دو متری، همان پرچم ها نصب شود و با این بهانه به نگهبان و مدیر و همکاران، توهین و تهمت بستن و اذهان جامعه را مشوش کردن؟! کار علمی کردن یا همه را به حاشیه بردن، کدام اولویت و نیاز است؟!
  3. وقتی هر دو پرچم توسط امور فرهنگی پردیس در روی زمین و در مقابل درب ورودی نصب شده، چرا اصرار به نصب همین دو پرچم با فاصله حدود دو متر، داخل دروازه همین درب می شود؟ این عمل، بدست گرفتن یک بهانه و جریحه دار کردن احساسات مردم برای تخریب مدیران خدوم این مجموعه دانشگاهی نیست؟ مجموعه ای که در تلاش بی وقفه برای کاهش وابستگی های به این رژیم های ددمنش است تا استکبار ستیزی در عمل، محقق شود.
  4. چرا تذکرات همکاران انتظامات را به دروغ و تهمت، دستور مستقیم رییس می نامند؟ رییسی که در آن نیمه شب اصلا اطلاعی از موضوع نداشته است. چرا نگهبان زحمتکش را در نیمه شب، مزدور رییس و اینگونه القاب می دهند؟ اینها مسلمانی و انقلابیگریست؟! اگر از نام حاج قاسم عزیز استفاده می کنند چرا اینهمه تهمت و دروغ، و قیل و قال و جنجال و سیاه نمایی؟
  5. شورای فرهنگی که همه تشکلهای اسلامی دانشگاهی در آن حضور دارند: بسیج اعضای هیات علمی، بسیج کارمندان، بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی، کانونهای فرهنگی، نهاد مقام معظم رهبری، جهاد دانشگاهی، عضو هیات علمی، مسیول هم اندیشی استادان، مدیر امور شاهد و ایثارگران پردیس، و معاون فرهنگی پردیس، مرجع هماهنگی و تصمیم سازی برای برنامه های فرهنگی و سیاسی دانشگاهی است، باید به آنجا رجوع کرد.
  6. این تبلیغات کذب، تهمت و بهتان، قیل و قال و دروغ محض، از چه مکتبی تبعیت می کند؟ اینها شان دانشجویان انقلابی نیست. بلکه آب به آسیاب دشمن ریختن است و این دانشجویان باید مراقبت کنند وسیله غرض ورزی و تنگ نظری افراد مغرض نشوند.

تهمت و بهتان و سیاه نمایی، راه به جایی نخواهد برد و مشکلی از جامعه حل نخواهد کرد. شایسته است با برخورد منصفانه و عادلانه، از شیوع بیماریهای اخلاقی در جامعه پیشگیری کرد.

 

والعاقبه للمتقین

یکشنبه ۱۹ اردی بهشت ۱۴۰۰